Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe – doskonała alternatywa dla botoksu

Już od wielu lat zabiegi odmładzające cieszą się ogromną popularnością, dlatego kliniki medycyny estetycznej poszerzają swoją ofertę, by nadążyć za potrzebami klientów. Jednym z zabiegów cieszącym się dużą popularnością jest tzw. wampirzy lifting, czyli zabieg wykorzystujący osocze bogatopłytkowe. Czym zatem jest osocze bogatopłytkowe i jakie jest jego zastosowanie medyczne?

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe (Platelet Rich Plasma – PRP), znane również jako „czynniki wzrostu” (Growth Factors), jest to część krwi, która odpowiada za proces gojenia się tkanek. Tworzy ją autologiczny (czyli pochodzący od pacjenta, któremu wykonuje się zabieg) koncentrat płytek krwi zwieszonych w niewielkiej ilości osocza i zawierających substancje stymulujące procesy naprawcze. Płytki krwi (trombocyty) zawierają ponad 60 substancji czynnych, niezbędnych do regeneracji narządów, przebudowy naczyń czy naprawy tkanek.

PRP od wielu lat z powodzeniem wykorzystywane jest w medycynie sportowej i rekonstrukcyjnej, chirurgii, ortopedii, diabetologii, jak również stomatologii. Coraz częściej ten preparat krwiopochodny, zwierający zwiększoną ilość płytek krwi, stosuje się w medycynie estetycznej, jako sposób na odżywienie i nawilżenie skóry, a także wygładzenie zmarszczek.

Osocze bogatopłytkowe – zastosowanie w medycynie estetycznej

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego uznaje się za naturalną, bezpieczną i efektywną metodę rewitalizacji komórek, która przeciwdziała procesom starzenia się skóry oraz nadmiernemu wypadaniu włosów. Ponadto jest ona biokompatybilna, a więc nie niesie ze sobą ryzyka nietolerancji, alergii lub innych reakcji immunologicznych.

Osocze bogatopłytkowe poprawia koloryt skóry, a także jej elastyczność. Sprawi, że skóra staje się jędrna, napięta i odżywiona, a wszystko to jest zasługą płytek krwi, które odpowiadają za jej regenerację.

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego uznaje się za świetną alternatywę dla botoksu, ponieważ dają znacznie naturalniejsze efekty.